TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

MEDIUM-FINÁLE-VYHRÁL M.HANAČÍK

2016-10-01

Za krásného letního počasí se na hodovou sobotu 1.10.2016 odehrál na tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě finálový turnaj TEKUZA MASTERS, kategorie MEDIUM. Byl to celkově 263 turnaj pořádaný pod "hlavičkou" Tekuza (170 turnajů dvouher na Tekuza summer, 34 turnajů dvouher Tekuza winter, 57 deblových turnajů Tekuza night a 2 deblové Tekuza winter - vše za 18 let...). Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů, kteří byli rozděleni do 6 základních skupin po čtyřech, kdy postupovali vždy dva nejlepší a kluci ze třetích míst si mezi sebou zahráli v tiebreakových "opravkách".

Když jsem se díval před turnajem na soupisku, objektivně musím říct, že polovina hráčů mohla směle pomýšlet na celkový triumf, tak je soutěž vyrovnaná..., porazit může opravdu kdokoliv kohokoliv. A opravdu, už úvodní zápasy skupin tuhle moji úvahu jen potvrdily, posuďte sami - vítěz čtyř letošních turnajů a nasazená jednička Martin Máčal prohrál hned na úvod s Markem Krejčiříkem, který se do turnaje v podstatě dostal na "divokou" kartu, na konečném žebříčku se nacházel až na 45. místě! Marek následně vyhrál skupinu, v osmifinále ještě vyřadil nasazenou čtyřku Ondru Javora a skončil až ve čtvrtfinálové bitvě na raketě "mladé pušky" Alberta Šašinky, který se tak ve svých 15-ti letech dostal až do semifinále a byl největším překvapením turnaje! V té chvíli byli už dávno osprchovaní a na cestě domů jak Martin Máčal (vyřadil jej dneska výborně hrající Ondra Vašek) a také další možný favorit, trojnásobný letošní vítěz Ivo Lysoněk, který skončil na raketě dalšího skvěle hrajícího borce Michala Kropáčka. Slušnou hrou a spokojeností s výkonem a výsledkem dnes určitě byli ještě Jožka Vanda a Milan Maršálek, kterým těsně unikly postupy do semifinále. Zklamání dnes prožili kromě již zmíněných Milan Galář, Petr Lukeš, Tonda Rektořík a Petr Bíla, kterým to tentokráte "nesedlo" a zahráli pod svoje herní možnosti.

Samotné finále mezi Markem Hanačíkem (Fryšták) a Jožkou Pilčíkem (Zlín) se dohrávalo za umělého osvětlení a těsně před 19 hodinou si vítězné gesto a potlesk přihlížejících vychutnal Marek Hanačík, který finále dobře rozehrál a vedl 4:1, posléze Jožka zpřesnil hru a srovnal na 4:4, pak ale Marek zase zabral a "vydoloval" ze sebe poslední zbytky sil a vyhrál tak v poměru 6:4. Hned po zápase se svěřil, že je hrozně rád, že po dvou vítězstvích na Tekuza Masters winter konečně vyhrál i summer. To jen dokumentuje Markovu komplexnost a ukazuje, že je schopný zahrát na různých površích... GRATULUJEME k VELKÉMU DNI, Marku!

Závěrem bych Vám všem, kluci, kteří jste se zúčastnili letošního rekordního počtu turnajů, chtěl poděkovat za spoluvytvoření pohodové a přátelské atmosféry na turnajích, které mě nazpět dobíjí energií. A pevně věřím, že se buď v zimě a nebo zase v létě budeme na kurtech potkávat! Jak řekl na závěr brodský McEnroe a enfant terrible Michal Slezák, který se tentokrát turnaje nemohl z důvodu pracovních povinností zůčastnit - " Kájo, já dojedu vždycky, jen když budu moct...!" .-)