1.TEKUZA-HARD-VYHRÁL MARUŠÁK

2018-05-26

TEKUZA SUMMER-PIVOVAR HRÁDEK OPEN-HARD-VYHRÁL MARTIN MARUŠÁK
==================================================================

V sobotu 26.5.2018 proběhl na antukových kurtech Širůch ve Starém Městě první turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER HARD 2018. Tohoto turnaje se zůčastnilo 18 hráčů, rozdělených do 3 čtyřčlenných a dvou trojčlenných skupin.

Turnaj se odehrával za krásného slunečného počasí s bezvětřím, které tenisu rozhodně svědčí. Už ve skupinách byly k vidění velmi kvalitní souboje a dá se říci, že všichni zúčastnění favorité svou pozici ve skupinové fázi potvrdili.

Zajímavý zápas byl k vidění v jedné ze trojčlenných skupin, kde z dvojice Joch - Janků nakonec v tiebreaku vyhrál 9:8 Joch, avšak v zápase nebyl k vidění ani jeden udržený servis, nýbrž pouze 16 proměněných brejkballů, za což by se nemusela stydět ani děvčata na WTA :)

V osmifinále se hned vyskytlo několik překvapení, v čele s výhrou Veleckého proti Trubačíkovi v poměru 6:1. Peťa Velecký je hráč z kategorie MEDIUM a mohl tak slavit poprvé v životě HARDové ČF. V této fázi se s turnajem trochu překvapivě rozloučili také Břeťa Dleštík a Miloš Černý.

Jeden hráč však tuto sobotu ostatní výkonnostně převyšoval. Skupinu vyhrál se skóre 18:8 a třemi výhrami. V OF a ČF zvítězil vždy 6:1 (nejprve s Hyrákem, posléze s Žemlou). Semifinálový soupeř Joch vzdoroval již více, ale uhrál pouze 3 gemy. Ani Janků ve finále proti Marušákovi neuhrál více než 3 gemy. Právě Martin Marušák si tedy poměrně suverénní cestou došel pro vítězství z prvního HARDového turnaje v sezóně. GRATULUJEME!

Turnaj sponzoroval pivovar Hrádek, kterému děkujeme, jelikož kromě zajištění 4 dárkových košu pro nejlepší tenisty, si mohl každý z účastníků dopřát ke startovnému i pivěčko zdarma.

Příští turnaj kategorie HARD se koná v sobotu 16.6.2018. Přihlašovat se můžete na tel. čisle +420 603 155 554.