TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

4.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL PILČÍK

2019-06-15

22 tenisových nadšenců dalo tuto sobotu, kdy teplota ve stínu dosahovala 37 stupňů Celsia, přednost před koupáním tenisovému turnaji Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Hrálo se jako obvykle na městských tenisových kurtech na Širůchu a zúčastnění tenisté byli rozdělení do šesti základních skupin, ze kterých postoupilo 16 nejlepších do finálového pavouka.

Velmi těžký až nekompromisní los zaznamenala skupina číslo 1, kde se utkali o postup hned čtyři z devíti favoritů turnaje a tak bylo jasné, že už po základní skupině někdo vypadne. Nakonec si "Černého Petra" vytáhl možná úplně největší favorit, letos ve vynikající formě hrající David Krátký, který vyhrál dva předchozí turnaje a ve třetím padl až ve finále. Po vyrovnaných, víc než hodinu hraných bitvách, padl s Petrem Novotným 4:6, s Ivo Lysoňkem dokonce 6:7 a v posledním zápase jej zradilo zdraví, respektive záda, kvůli kterým vzdal za stavu 0:2 Staňovi Mozgovi. David tak potvrdil, že stejně jako hráči FC Barcelona či Realu Madrid ve fotbale, tak i on je jen člověk a je k poražení...(přejeme brzké uzdravení a návrat na kurty, Davide! - pozn.red.).

V ostatních základních skupinách tentokrát favorité nezaváhali a pohlídali si postup. V osmifinále pozlobil Staňa Mozga Jožku Pilčíka, když vedl už 3:0, aby nakonec prohrál 4:6 ("Ani 3:0 mi nestačilo..."), Jara Horehleď vedl s Radkem Šimonem dokonce 5:2 a prohrál 5:7 (raketa Jary se proletěla z kurtu č.1 na tenisovou cvičnou stěnu...), největším překvapením tohoto kola bylo ale vyřazení Ivo Lysoňka mladým Lukášem Poláškem 6:4.

Čtvrtfinálový mač musel skrečovat kvůli pracovním povinnostem Jožka Vanda ("Dneska mi to šlo, škoda, tuším, že bych to vyhrál..."), obrovskou radost z výhry v této části soutěže měl Pavel Stuchlík, který udolal 6:2 Vlasťu Bayera ("Tebe porazit, to je jak vyhrát Wimbledon...!"), Milan Miklas nevyužil mečbol a stav 5:3 proti Jožkovi Pilčíkovi a prohrál 5:7. Zajímavostí je, že do semifinálových bojů postoupili hned 3 zástupci krajského města Zlín - Petr Novotný, Jožka Pilčík a Pavel Stuchlík. Čtvrtým "do party" byl stále ještě nováček turnaje Lukáš Polášek z Bílovic, který si dokonce v semifinále poradil s Pavlem Stuchlíkem a padl až ve finále na raketě zkušeného Jožky Pilčíka ("Jsem šťastný, ale unavený..." zmínil před zaslouženou sprchou vítěz).

Sponzorem tohoto turnaje bylo HAMÉ, které věnovalo pro čtyři nejlepší hráče hodnotné dárkové koše. Další turnaj této kategorie se uskuteční v sobotu 13. července 2019 a tak do té doby máte možnost jak potrénovat a vylepšit své tenisové dovednosti, tak také zapracovat na fyzičce... Ať sa daří! Karel