TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

1.TEKUZA MASTERS - MEDIUM

2021-05-30

Na počtvrté to konečně vyšlo a tak tuto neděli 30.5.2021 proběhl na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě první letošní turnaj ze série Tekuza Maters, kategorie MEDIUM. Turnaje se zúčastnilo 29 hráčů, kteří byli rozděleni do 8 skupin, ze kterých vždy dva nejlepší postupovali do osmifinálového pavouka.

Drtivá většina hráčů samozřejmě téměř půl roku nehrála, takže nešlo ani tak o výsledky, ale v první řadě o možnost proběhnutí se na čerstvém vzduchu a možnost vyprodukovat potřebnou dávku endorfinů. A nejvíce jich za celý víkend nastřádali Maxim Bachratý a Dominik Lukeš, kteří se zúčastnili jak sobotního turnaje hard, tak i nedělního média. Dominik skončil s pozitivní bilancí 5 výher a 3 prohry, Maxim zase poznal, jak tenká je někdy hranice mezi úspěchem a neúspěchem, kdy měl lépe zvládnout hlavně dobře rozehraný zápas s Tondou Kováříkem, který posléze uhrál svůj nejlepší výsledek v kariéře a uhrál semifinále (v osmifinále se postaral o největší překvapení v turnaji, když vyřadil Staňu Mozgu ve více než hodinu trvající tiebreakové bitvě)! Dalším překvapením byl postup Luboše Pokludy až  do čtvrtfinále, kam se mu podařilo postoupit vůbec poprvé. A to si ještě před turnajem dal Luboš atletický závod na 5 km v běhu... Naštvaný sám na sebe odjížděl z kurtů Přema Borunský, který vedl v osmifinále nad Patrikem Blažkem už 4:0, ale zápas nezvládl hlavně v hlavě a prohrál jej 4:6. A Patrik pak svou bojovností a tenisovým umem dokráčel až do finále, když ve čtvrtfinále porazil dobře hrajícího Rasťa Fajtha ze Slovenska - "Tri gemy som sprosto prehral, ale bolo to vyrovnané..." povedal po zápase Rasťo. Práh (zeď) čtvrtfinále nepřelezl ani tentokrát Michal Unčovský, který nikdy vyloženě nezklame, ale pořád mu pár míčů v závěru chybí k překonání sama sebe. Petr Kegler potvrdil stálou formu a uhrál si zase semifinále, ve čtvrtfinále totiž zvládl "bálešácké" derby se sponzorem turnaje a majitelem pivovaru Hrádek Jarou Horehleděm.

Finálový zápas s Patrikem Blažkem zvládl lépe Michal Kropáček a slavil tak další triumf! "Zahrál jsem si dobře, půjdu zkusit v nejbližší době i kategorii hard, zajímá mě, jestli jsem už pro kluky o třídu výš konkurenceschopný, uvidíme, sám jsem zvědavý!" řekl po vítězném tažení Michal. Další turnaj kategorie MEDIUM proběhne už tuto sobotu 5.6.2021 a je na něj zatím přihlášených 16 hráčů. Ať sa daří a buďte zdraví! Karel