TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

7.TEKUZA MASTERS - MEDIUM

2021-08-21

Z vítězství v sedmém letošním turnaji Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, se po tuhých bojích během celého dne stal tuto sobotu 21.8.2021 na městských tenisových kurtech Širůch Přemysl Cendelín, který předvedenou hrou získal zelenou kartu do kategorie HARD. Pěkný letní den přivítal 25 účastníků, kteří byli rozděleni do sedmi základních skupin, z nichž postupovali vždy dva nejlepší do osmifinálového pavouka a hráči ze třetích míst hráli ještě dodatečnou tiebreakovou kvalifikaci o zbylé dvě postupová místa.

V průběhu turnaje došlo jako vždy k menším či větším překvapením, asi největším byl postup Petra Chovance z kvalifikace, kdy ukázal svá záda nadstandardním hráčům této kategorie - Honzovi Richtrovi, Dominiku Lukešovi a Petru Unzeitigovi. Zřejmě největší obrat tohoto dne předvedl Staňa Mozga s Dominikem Lukešem, když ze stavu 0:4 a 0:30 utekl Staňa doslova hrobníkovi z lopaty - "Už jsem v obrat moc nevěřil, ale zkusil jsem ještě něco změnit a tak jsem to začal sekat z forhendu i bekhendu a podařilo se!" okomentoval zvrat Staňa. Další pěkné otočky se povedly shodně ze stavu 3:5 na 7:5 Jarovi Horehleďovi s Jardou Hodlem a Martinovi Tuhému s Honzou Richtrem - "Musel jsem začít hrát aktivně a sám si to uhrát." svěřil se Martin. Nejdelší zápasy dne odehrál Zdeněk Gallas - s Romanem Zedníčkem koncovku prohrál, s Filipem Milarem naopak tiebreak zvládl.

Spokojený z kurtů jako vždy odjížděl Zdeněk Fridrich, i když opět nevyhrál zápas - "Odcházím, vezu si dva kanáry, na podzim jdu na burzu." usmíval se Zdeněk. Tento den měl, ale ještě jednoho vítěze, ráno před turnajem se z něj odhlásil Milan Dopater, kterému se ráno narodil syn Štěpánek. "Je to životní výhra, neskutečný pocit být taťkou!" napsal v sms Milan.

Finálový turnaj pro 24 nejlepších hráčů této kategorie se koná v sobotu 4.9.2021 a Vy, co jste se na něj podle žebříčku kvalifikovali, se na něj už teď můžete hlásit na mém tel. 603155554. Ať sa daří! Karel